Derby zápasy sú úžasné!

08.04.2015 11:27

Prešov - Košice v minulosti, Martredwitz - Wunsiedel, Bregenz - Hard, Kiel - Flensburg... Neskutočne výborná atmosféra, výborné zápasy, vybičované nervy. Pre fanúšikov, ale aj aktérov neopakovateľné. Nedať súperovi šancu byť v niečom lepší, ani na ihrisku ani v hľadisku. Aj sa provokovať, aj si vynadať, ale tak, aby po zápase neostali obete a nenávisť a vyhrala objektivita a hádzaná.

V našich končinách asi nemožné! Ide o to poriadne si ožrať hlavu, naliať sa poriadne nenávisťou proti všetkému a všetkým potom sa vyventilovať v hľadisku. A po zápase si sadnúť a najlepšie znovu k chlastu a vymýšľať rôzne konšpirácie a dohody a ten s tým a tamten s oným. A hlavne nech je zle. Keď je zle je nám asi všetkým dobre. Choré...

Škoda toho. Ani v Košiciach, keď som hrával, ani vo Wunsiedli, keď som hrával, ani v Bregenzi, keď som tam trénoval som nezažil nič krajšie ako derby. Po zápase spolu, domáci aj hostia, pivko, vínko a nejaká tá klobáska a rečniť o tom, ako sme si na zápase dali do huby bez toho, aby nám asistovali usporiadateľská služba alebo policajti. A asi o tom by mal byť šport.

V našich pomeroch sa poutierame od slín a nadávok, doma sedíme a čumíme do blba a otázka znie: "Prečo takto?!"

Načo su komu vojny...