Hnusný faul zostane len hnusným faulom...

08.03.2016 12:45

Korzár zo dňa 8.3.2016

V Hlohovci stopka Sadovému

Zápas v Hlohovci mal svoje napätie a v samom závere vytiahli rozhodcovia aj červenú kartu. V čase 58:44 diskvalifikovali za hrubý faul hráča Tatrana Prešov Vjačeslava Sadového na Hlohovčana Ľubomíra Ďuriša, pri ktorom došlo k zlomenine nosa domáceho hádzanára s uvedením tejto skutočnosti do zápisu o stretnutí.

„Podľa nás nešlo o úmyselný zákrok nášho hráča,“ komentoval situáciu z konca zápasu zodpovedný vedúci mužstva Tatran Prešov Milan Lozák.

„Sadovyi sa tesne pred bránkoviskom snažil zabrániť v streľbe Ľ. Ďurišovi. Tento postavou nevysoký hráč pri svojom streleckom pokuse šiel hlavou dole a práve v tomto momente došlo ku stretu s naším brániacim hráčom. Kontakt tam bol, no namietame, žeby Sadovyi mal úmysel zraniť protihráča. Ak mu ale disciplinárka prípadne úmyselný zákrok preukáže, v takomto prípade môže hráčovi zastaviť činnosť až na šesť zápasov. Sadovyi sa voči posúdeniu zákroku ako úmyselnému určite odvolá. V zajtrajšom domácom zápase štvrtého kola nadstavbovej časti extraligy so Šaľou (v THA od 18. h) však Sadovyi nebude môcť nastúpiť.“Čítajte viac:https://presov.korzar.sme.sk/c/8150522/vextralige-sosalou-vseha-lige-sveszpremom.html#ixzz42IhGkd5t

 

Nebyť tohoto článku a smiešnej obhajoby hnusného faulu, vôbec by som sa k tomu nevracal. Prešov v zápase u nás bol lepší a pokojnejší a zaslúžene vyhral, vcelku dobrá hádzaná, trocha bez emócií. Aj sme si dali do držky ( vedel by o tom povedať taký Tomáš Číp, ktorý dostal po hube a mám pre neho záznam, že neúmyselne), aj sme si zabehali, bolo tam aj veľa hádzanársky pekných vecí.

Ten výklad v novinách ako sa to stalo, je smiešny. Hlavu mal dole tak akurát autor týchto slov. Chcelo by to video, ale to asi on nemá! Ja áno! Nevymýšľajme si. Stalo sa a bude sa to stávať, lebo to patrí k hádzanej a pri objektivite by sa k tomu nikto nevracal! 

 

A ešte poznámka : autor článku k zápasu v športovom plátku píše o našich ambíciách naháňať Prešov. Áno, ako každý športový klub sa snažíme naháňať najlepšieho, čo je v športe, myslím, že úplne normálne. A že sa nám to nedarí je objektívna pravda a nepodarilo sa to ani v stredu. Sú dôvody prečo, ale nebudeme alibisti.  K objektivite by sa však patrilo napísať, že náš prvý brankár nastúpil zranený, čo si okrem písača senzácií všimol snáď každý. Môžeme čakať, že sa nám tento starnúci novinár znova prebudí, keď už na neho dlho nikto nepodal trestné oznámenie a aj to posledné je už pasé. Tak hľadaj a kop!