Návrat idiota (idiotov)

11.01.2017 11:00

Moja žena je anjel! Stará sa o mňa. Dostal som od nej (aby som sa už nerozčuľoval a netrápil kvôli volovinám) na Vianoce knihy od už nebohého autora Richarda Carlsona a jeho ženy Kristine Carlson : "Netrápte sa pre maličkosti". Napíšem Vám jednu krásnu časť , ktorá vznikla po nedorozumení medzi autorom knihy a dr.Dyerom, tiež spisovateľom. Richard Carlson sa rozhodol ospravedlniť listom za vzniknuté nedorozumenie (obsah sporu je nepodstatný). Dr.Dyerer Carlsonovi odpísal : "Richard, existujú dve pravidlá harmonického života: 1.netráp sa pre maličkosti a 2.všetko sú maličkosti. S úctou, Wayne".

Aj to o čom Vám teraz napíšem nebude v zlosti s penou okolo úst, z ješitnosti alebo z pomstychtivosti. Nie, len sa zamyslím nad významom daných článkov, útokov, klamstiev a poolprávd. Ako tieto jedovaté slová pomáhajú tomu a tým, ktorí sa snažia ( niekedy naivne ) pomôcť nášmu krásnemu športu.

Dostojevský písal o kniežati, epileptikovi, ktorý sa chcel vrátiť do moskovskej spoločnosti , ktorá ho mala za idiota a snažil sa ju zmeniť k lepšiemu, otočiť hodnoty a predsudky ruskej spoločnosti. Začína byť pre svoje okolie nepostrádateľný, ale nakoniec ho to všetko pohltí a  po vražde jeho milovanej ženy ho to vráti do jeho pôvodného zdravotného stavu. Myškin, idiot, sa vrátil zmeniť svet a spoločnosť k lepšiemu. Naša skupina idiotov nemení k lepšiemu ani seba!

 

Nie som priateľom eroticko-bulvárnych vraj športových denníkov, nie som na Twitteri ani na Facebooku, ale niečo sa Vám do uší predsa len dostane.

Návrat 1 :    Môj názor je, že keď prestúpil Peťo Kukučka do Nordhornu a potom do Schaffhausenu ,bola to bomba. Keď podpísal Fero Šulc do Szegedu, bola to bomba. Keď Maťo Stráňovský podpisoval Ademar Leon, Barcelonu, Erlangen, boli to bomby. Keď podpísal Dano Valo Melsungen a Wetzlar, bola to bomba. Keď podpísal Rišo Štochl Rein Neckar,bola to bomba. A určite by sa dalo pokračovať...

To, že Majo Žernovič podpísal Šaľu, bombou nieje. A to je mi sympatické úsilie Šale posilniť sa a konkurovať Prešovu. S touto správou by sa dalo ešte ako tak žiť, keby autor hovoril priamo so Žernovičom o dôvodoch jeho odchodu. Neviem kde berie právo bez jeho súhlasu, len na základe hlasov idiotov okolo, napísať, že Majo odchádza z finančných dôvodov?! Že bol nespokojný po športovej stránke ( čo sa dotklo zase mňa, ale ako som už písal, je to maličkosť) musíme akceptovať. Ale peniaze to neboli!

Nie raz, nie dvakrát sme už spomínali, že Sporta má finančné problémy, ktoré rieši a bude riešiť. Aj sa nedoržali nejaké termíny, čo je nám všetkým veľmi ľúto. Ale problémy nevznikli z nenažranosti nás vo vedení , ale kvôli slovenskej športovej realite. A všetky pozdlžnosti sa vyrovnajú!!!

Píše o lavíne odchodov. Áno, je to pravda, Žernovič je 12-ty a možno odídu ďalší. Ale stále žijeme na postupovom mieste do HIL a stále sa snažíme o profesionalitu a dobrú prácu. V klube je šesť trénerov s A licenciou a päť s B licenciou( a tiež trénujú s pozdlžnosťami ), ale aj to sa v dohľadnej dobe vyrieši. A okolo 200 mládežníkov a ženské družstvo.

Ďalšia poznámka. Miloš Hačko bol výborný brankár, veľmi si ho ako športovca vážim. Rád by som ale videl jeho licenciu manažéra, lebo zatiaľ mi to príde ako práca vykrádača hrobov. Už by to chcelo nejaký lukratívny kontrakt hlavne pre našich reprezentantov!

A ešte jedna poznámka, Šaľa získala veľkú posilu a zadarmo, v tom má autor pravdu! Ale aj k nám prichádzajú a vracajú sa kvalitní ľudia. Milan Skokan, fyzioterapeut a kondičný tréner , Samko Mažár, ktorý u nás ukončí hráčsku kariéru a čaká ho aj tá trénerská, Maťko Kosák, ktorý bude posilou a s M.Konečným výbornou dvojicou. A nechajme sa ešte prekvapiť...

Návrat 2 :

Ďalšiemu idiotovi predstavím jednu rodinu : Tomáš Kuťka-veľmi úspešný hádzanársky tréner, Jana Kuťková-bývalá veľmi úspešná hádzanárka a teraz trénerka, Marcela Kuťková-Martanovičová-bývalá úspešná hádzanárka, Martin Martanovič-bývalý úspešný hádzanár a manžel Marcely, Petra Kuťková Azacis-bývalá úspešná hádzanárka. Takže v tejto rodine sa asi často a podľa množstva úspechov aj fundovane rozpráva o hádzanej. A keď si dovolí redaktorka TA3, Petra Azacis, ktorá je zbláznená do hádzanej - do slovenskej hádzanej a nie len do tej hlohoveckej- urobiť rozhovor s trénerom s infantilnými bonmotmi, ale bohužiaľ aj reprezentačným a klubovým trénerom , milý prispievateľ Facebooku ukrytý za možno pravé meno, sa ide z toho zblázniť. Dajte jej pokoj, je jedna z mála, ktorá sa snaží o akú takú pozitívnu propagáciu našej hádzanej a má dosť odvahy sa spýtať aj na nepríjemné veci. Len milý idiot 2, treba počúvať pozornejšie a počuť aj to, čo sa počúva zle! Zamerajte sa na moju neodbornosť a infantilitu. Mne neublížite, lebo sú to maličkosti. Petre a jej podobným, ktorých je strašne málo, áno!!!

Návrat 3 :

Idiot 3 je akčný, lebo si vytvoril meno a a hneď ho aj používa a všetko vie a všade bol a všetko počul. Tak skúsme ho poopraviť. Prečo z klubu odchádzajú hráči - všeobecne: A.pre ebolu, B.zlú farbu palubovky, C.finančné problémy, D.ide do lepšieho klubu za lepšie peniaze, E.pre malú vyťaženosť

Asi sú to odpovede C a D a E. A vie sa to v Hlohovci už dlho, že vznikli tieto problémy a riešia sa. A chlapci odišli , lebo im meškali a meškajú peniaze. A meno Jozef Klamár by bolo pre Vás vhodnejšie. Alebo Výmyselník, to je pekné. Neviem kto ste, ale zaujímalo by ma čo ste chceli povedať svojim príspevkom? Ako pomôcť? Nebodaj zasponzorovať hlohoveckú hádzanú? Výborná myšlienka a jednoduchá. Viete sa dohodnúť sa pánmi Voltmannom a Bobákom priamo v hale. Sú tam často!

A pán Osvald má spoločné s rozhovormi s našimi hráčmi asi toľko ako Vy so zdravým rozumom! Stano Cibulka to robí perfektne a nič si nevymýšľa. A kto tvrdí niečo iné , klame tak ako Pravda! A na hnačku je dobrý Endiaron alebo čierne uhlie.

Návrat 4 :

Z tohoto návratu som bol najsmutnejší. Je fajn, že som nezávislý vo svojich názoroch, lebo tento web si platím sám a snaha je aj pomáhať a zabávať, nielen sa zaoberať idiotmi, ale čo už. Som práve po operácii nosných dutín, mal som také bolesti hlavy, že som už niekedy nevidel na oči.V opačnom prípade by som absolvoval turnaj vo Švajčiarsku, ako pozorovateľ, nie ako tréner.

Dočítal som sa niečo, čo mi veľmi nedáva zmysel. Takže poporiadku.

Český tréner, Václav Straka, žije 10 rokov so svojou slovenskou manželkou na Slovensku, profesionálne hrával  za P.Bystricu, N.Zámky, Topoľčany, P.Bystricu, trénoval Topoľčany a teraz P.Bystricu a bol ustanovený výkonným výborom SZH za trénera B mužstva (neuvádzam olympijský výber, aby som nepourážal slušné mravy a platné pravidlá). Je to talentovaný tréner, ktorý má prehľad o slovenskej házdanej a myslím si, že ku tej mladej partii veľmi vhodný. Myslím, že by mohol byť aj z Mongolska, bolo by to nepodstané, ide predsa o hádzanú však?

Zopakujme si nomináciu B mužstva: Žernovič, Shejbal, Michniewitz, Kysel, Takáč, Hricišon, Zilinčík, Machač, Ľoch, Krok, Guzy, Hriňák, Tschur, Majbík, Korbel, Kovačeh. Boli pozvaní ešte Michal Tóth (ospravedlnil sa už druhý krát, takže uvidíme, či má záujem), Martin Briatka ( pri neúčasti M.Stráňovského bol na turnaji v Maďarsku ), M.Páleš ( pri neúčasti M.Slaninku bol na turnaji v Mad'arsku ), Gabriel Vadkerti ( zranené rameno ), Patrik Hruščák ( povinnosti v klube, III.liga ),   Dominik Kalafút ( školské povinnosti ). Ked'že juniori mali kvalifikáciu, nemohli byť vo výbere ( D.Michalka, M.Križ, L'.Šárpataky, M.Hlinka ). So spomínanými hráčmi by bol asi tento výber aj silnejší aj perspektívnejší, však?

Napísať o týchto chlapcoch, že nemajú právo obliecť si dresy Slovenska je nefér, nefundovaná, donebavolajúca drzosť a k tomu ešte neetická. Slovensko v hádzanej s OH nemalo nikdy nič spoločné, to je pravda, ale o čo sa tu snažíme? O to aby sme vyhrávali iba nad Kosovom alebo o to aby sme sa, hoci to v súčasnosti vyzerá veľmi utopisticky, na to OH dostali! A až toľko konkurencieschopných hádzanárov bohužiaľ nemáme. Ale toto nieje chyba autora článku, ale nás čo sa okolo hádzanej motáme!

Zopakujme si nomináciu A mužstva : Štochl, Paul, Antl, Briatka, Volentics, T.Urban, Páleš, Dudáš, Petro, Mazák, Ďuriš, Hanták, Mikitovci, Cigáň, Holdoš.   Ostatní : M.Stráňovský bojuje s platničkami a s novou zmluvou, C.Szucs po zranení, M.Slaninka po operácii, M.Putera v súčasnosti nechce a nemôže reprezentovať, O.Rábek a L.Urban po jeseni v dezolátnom fyzickom stave, T.Adamčík začal po zranení trénovať...

A ked'že sa nepripravujeme na žiadnu vrcholnú akciu ako trebárs Mad'ari a Bahrajn, tak som zvolil tento model a nomináciu. Pri účasti všetkých nominovaných by tam v B mužstve niektoré mená neboli, ale vážim si, že išli. Za štátne peniaze!!! Po júnových zápasoch v Michalovciach so Švajčiarmi som oznámil Michalovi Bardovi, trénerovi brankárov Švajčiarska aj trénerovi Michaelovi Suterovi, že prídeme s mladším výberom. Pýtal sa ma niekto u nás z novinárov, ako to budeme plánovať a nominovať? Nikto!!! Ale neobhajujem naše výkony. Neboli dobré.

 

Matej Mikita 21 rokov, Jakub Mikita 24 rokov, Michal Holdoš 25 rokov, Braňo Cigáň 24 rokov, L.Urban 23 rokov, M.Slaninka 25 rokov, M.Páleš 22 rokov,  M.Žernovič 25 rokov, M.Briatka 23 rokov, D.Michalka 20 rokov, M.Hlinka 20 rokov, T.Adamčík 25 rokov, M.Potisk 17 rokov, B.Rešovský 18 rokov...

Pekný zoznam, však? A sú aj d'alší. Len treba hľadať a robiť na nich. Ale : Štochl, Antl, Petro, Mazák, Volentics... im musia pomôcť. Hlúpe , nič neriešiace články im nepomôžu. 

A ešte : bol som na kvalifikácii juniorov. Porazili len Kosovo. S odretými ušami dali remízu s Ukrajinou. Ale na svoje možnosti oddreli turnaj ako sa patrí aj ked' výkonnostne a hmotnostne na to nemali.

Čo takto ich pochváliť aspoň za to, že sa nevzdali a bojovali? Že tam pár jedincov odviedlo výborné výkony? Že dvaja 18-roční tvrdili muziku? To asi nie je v slovníku!

 

Nebránim seba, lebo sú to maličkosti. Bránim tých, ktorí sa snažia. Máme Poloza, máme Jensena, čo niesú žiadni nazdárkovia. Ľúto mi je, že sa po čase začali ako tak hýbať hádzanárske ľady, pomaly ale dúfajme, že k lepšiemu a stále sa vyťahuje niečo, čo má veľmi d'aleko od reality a pravdy. Ved' kritizujme, nadávajme, sťažujme si, ale na relevantnom základe a nie na pivných domnienkach. Prečo sa ma nikto neopýta ako sa veci majú a čo mám v pláne a ako by som si to predstavoval? Možno sú to voloviny, čo mám v pláne a znova pripomínam, že niesom jediný a najväčší! Ale chcem a chceme pomôcť a nie drístať!!! Ked' to nepôjde príde niekto iný.

 

Nerozumiem Vám, čo vlastne idioti chcete? Pomôcť alebo len škodiť!