Otázka od Mareka z Kľačian:

"Pán Lipták čo hovoríte na kryoterapiu, máte s ňou nejakú skúsenosť?"

Odpoveď :
Trocha teórie. Kryoterapia je spôsob liečenia aplikáciou veľmi nízkych teplôt do -130 stupňov Celzia. Celá procedúra trvá 2-3 minúty (dá sa predĺžiť max. na 4 minúty). Pôsobí proti bolesti, uvoľňuje svalové napätia, zvyšuje prietok krvi vo vnútorných orgánoch, zvyšuje imunitu, relax a uvoľnenie, spomalľuje proces starnutia. Pomáha pri reumatizme, problémoch s pohybovým aparátom, pri zápale kĺbov, skleróze multiplex, dne, pri celulitíde, pri zmenách na chrbtici, všetky poúrazové a zápalové stavy pohybového aparátu.
Prebieha to nasledovne: príprava - prezlečenie do ochranných trenírok, dámy aj do tielka, ponožiek, rukavíc a čelenky na uši. Pred vstupom sa dáva ešte rúška na ústa. Prvých 30 sekúnd v predkomore s -60 stupňami si organizmus zvyká na zvýšený chlad a potom prechod do komory s -120 až-130 stupňami. Po ukončení zohriatie na staciónárnom bicykli.
1-2 procedúry význam nemajú, účinok sa prejaví pri 8-10 aplikáciách najlepšie každý alebo každý druhý deň. Moja skúsenosť je veľmi pozitívna. Bolesti platničiek a bedrových kĺbov sa účinkami kryoterapie citeľne redukujú a je tu pocit celkového svalového uvoľnenia.
(Kde napríklad? V Piešťanoch, Kúpeľný ústav F.E.Scherera, Teplická 81).Otázka od Petra z Topoľčian :
"Pán tréner, čo si myslíte o odchode M.Slaninku do Friesenheimu?"
Odpoveď :
Ďaľšia veľmi dobrá správa pre slovenskú hádzanú. Prajem mu to. Takáto ponuka sa neodmieta, hoci môže niekto namietať, že je to vypadávajúce mužstvo I.bundesligy, ale keď vezmeme aj II.ligu, je to krok vpred. Svojho času odišiel z Hlohovca do Aue Adam Mazur a keď so s ním hovoril, tak popisoval II.bundesligu ako veľmi ťažkú súťaž ( porovnal to akoby každý zápas bol proti motivovanému a plnohodnotnému Prešovu). Takže super krok. Dôležitý  začiatok - nemčina, systém mužstva a pochopenie, čo od neho budú na ihrisku chcieť. A keď sa chytí tak neskôr bude Martin poberať nemecký dôchodok :-). Držím mu palec!Otázka od Juraja zo Sabinova :
"Tréner, pripadáte nám arogantný. Čo Vy na To ?"
Odpoveď :
Som!


Otázka od Petra z Považskej Bystrice :
"Aký názor máte na prácu pána trénera Heistera?"
Odpoveď :
Podnikateľské aktivity pána Heistera nepoznám a ani niesom v tejto oblasti fundovaný sa k tomu vyjadrovať, ale čo viem je to veľmi úspešný manažér a podnikateľ. Inú jeho prácu nepoznám.


Otázka od Kataríny Kočendovej :
"P. Lipták už ma prechádza trpezlivosť, prosím Vás trénujte našu repre, už je to zúfalé a to ja som veľká optimistka . Takže moja otázka znie: je nádej na koučing našej repre?"
Odpoveď :
Áno nádej je, ale momentálne to nieje témou dňa, lebo naša mužská reprezentácia má svoj realizačný tím.


Otázka od Kataríny Kočendovej :
"Chcem sa spýtať čo si myslíte o aktuálnej zostave repre? Aké by ste doporučovali zmeny?
Myslíte si , že ak by sa repre zložila z jedného mužstva extraligy nebolo by to lepšie z dôvodu zohranosti hráčov?"
Odpoveď :
Každý, kto vedie nejaké družstvo má svoju predstavu o jeho fungovaní a zložení. Teraz je to takto, pre túto zostavu sa rozhodol šéf reprezentácie a nesie za to plnú zodpovednosť. Keď sa opýtate 15 trénerov (nie podnikateľov), dostanete 15 rôznych názorov na zloženie kádra. A myšlienka zloženia reprezentácie z jedného mužstva extraligy by nebola dobrá, lebo žiadne mužstvo u nás nemá toľko kvalitných hráčov, ktorí by vedeli konkurovať medzinárodne.
 

Otázka od Mareka Z Košíc :
"Aký názor máte na Rastislava Trtíka? Počul som, že sa osobne veľmi nemusíte."
Odpoveď :
Rasťa som spoznal ako staršieho spoluhráča v Košiciach, potom ako trénera Frýdku Místku a Prešova. Že sa nemusíme je pravda, ale to je jedno. Nechcem posudzovať jeho trénerské kvality, ale môžem povedať, že z Dana Vala a Dajnisa Kristopansa urobil veľkých hráčov. A hádzaná, ktorú hral Prešov pod jeho vedením mala hlavu aj pätu.
 


Otázka od Daniela :

"Dobý deň. Pán tréner vždy mi vŕta v hlave jedna otázka. Prečo tak vysoký hráč ako napr Petrov, Krištopans a.i. sa niekedy nevedia presadiť v útoku, respektíve nedokážu ani vystreliť, keď sa zahrá na nich osobka s hráčom menšej výšky, ktorý je pohyblivejší, ale vyšší hráč ho dokáže ľahko "prestreliť", keďže má na to potrebnú výšku ?"

Odpoveď:

Keď mu nepomôže stredná spojka a pivot nejakou dohovorenou kombináciou, nemá veľa šancí sa presadiť ani Petrov, ani Kristopans, ani Hruščák, ale ani Kim Andersson alebo Marko Vujin. Postavou menší sú neuveriteľne rýchly a silný a motajú sa tomu veľkému pod nohy a nedajú mu pokoj, kým neodohraje loptu. Do klasickej situácie 1-1 sa nedostanú, lebo stále je tam niekto, kto sa mu nedá rozbehnúť a tým sa nepresadia ani do streľby. Ale pri dobrej clone sa dá ten menší odstaviť a potom majú obri výhodu, že sa dostanú z voľnej do streľby.

 

Otázka od Petra z Trenčína :

"Zdravím. Ten Váš Kemp v Hlohovci je riadna plnka však :-)?

Odpoveď :

Slaboduchým sa ťažko odpovedá, ale mám úctu aj k duševným chorobám takže odpoviem. Milý Peter. Nie, nieje to zárobková akcia, ale stratová. 4xjedlo, ubytovanie, dary, pitný režim...V dnešnej dobe je ťažké niečo také urobiť so ziskom, ale u nás na tom nechceme zarábať, ale dať deťom hádzanú a týždeň zábavy. A tak to aj bolo a bude. Nevynechávajte lieky...

 

Otázka od Pala :

Dobrý deň pán tréner. Ake vidíte šance jednotlivych tímov pred novým ročníkom extraligy? Skúste si zatipovat poradie:-)

Odpoveď :

Asi Vás trocha sklamem, ale nebudem tipovať. Je škoda, že máme len 9 mužstiev. Prešov bude asi pre nás všetkých silnou kávou, Hlohovec, Šaľa, P.Bystrica a Topoľčany (z hľadiska kádrov) sa pobijú o prvú štyrku, Nové Zámky, aj keď s mladým kádrom nebude mať problém potrápiť aj silných, uvidíme ako sa pobije s omladením ŠKP Bratislava, Pezinok, Modra budú bojovať dole, ale vážme si ich, že sú v lige s nami!
 
 

Otázka od Márie z Hlohovca :

Pán tréner, veľmi krívate. Prečo???

Odpoveď :

Koksartróza!

 

Otázka od Slava z Hlohovca :

Pán Lipták, končí v Hlohovci hádzaná? 

Odpoveď:

Je to pre mňa novinka. Nie, nekončí. Že budú zmeny a budeme budovať nové mužstvo je pravda, že máme problémy ako každý športový klub na Slovensku (okrem svetlých výnimiek) je tiež pravda. Ale sú riešiteľné a budeme ich riešiť. Nehľadajte bubáka a nečítajte bulvár a hlohovecké fórum...

 

Otázka od Bohuša z Prešova :

Tréner, čo hovoríte na Prešov v lige Majstrov? Pýtam sa Vás ako milovníka prešovského klubu.

Odpoveď :

Milý Bohuš, nebyť tej debilnej poznámky, tak Vám odpoviem, lebo mám v Prešove veľa zverencov z reprezentácie. Ale Vás nezaujíma môj názor. Vy sa chcete odventilovať od svojich osobných problémov na môj úkor. Škoda...

 

Otázka od Bohuša z Prešova :

Čo máte proti Michalovi Kopčovi? Prečo sa neobjavuje v nomináciách reprezentácie? Bude ešte reprezentovať?

Odpoveď:

Zase hľadate senzácie! Nemám proti nemu nič a považujem ho za skvelého pivota. Aj keď mi na ňom vadí pár vecí, ktoré nepatria do profišportu, ale to je medzi Mišom a mňou. Mal zdravotné a osobné problémy tak bol iba medzi náhradnikmi. Či bude ešte vo výbere, neviem. Ukáže budúcnosť, jeho forma , zdravie a hlavne chuť. To je všetko.

 

Otázka od Jána Čúzyho z Piešťan:

Čo hovoríte na výkony rozhodcov v našej extralige ? Obzvlášťna dvojicu Daňo-Sabol ale aj Baďura-Ondogrecula, ktorí asi nemajú radi Hlohovec. 
Aký mate názor na Stana Pupíka z Topolčian, má na to byť v repre ? 
Nepoškuluje Sporta po dákej šikovnej ľavorukej spojke ?
 
Odpoveď :
Viete pán Čúzy, ešte by som pár rokov rád pôsobil na lavičke takže úplne priamu odpoveď Vám nedám. Ich výkony sa striedajú - veľmi dobré s katastrofálnymi! Tak isto ako u každého hádzanára. Len s tým rozdielom, že keď sa to stane športovcovi, že podá katastrofálny výkon, tak je potrestaný! 
Stano Pupík je dobrý a skúsený ligový hráč so svojimi prednosťami, ale asi na reprezentáciu to už nieje.
To viete, že poškuľuje. Ale pri tom škúlení nikoho nevidíme. Máme niekoľko ľavákov v doraste, tak uvidíme...
 
 
Otázka od Jaroslava z Topolčian:
Pán Lipták, povedzte Váš názor na záver včerajšieho zápasu TO-PO? Sedmička proti TO a zobratie lopty Furlana pri rozohrávke (Youtube Topoľčany-Prešov 25.2.2016)?
 
Odpoveď :
Bude to len dohad, lebo som nebol na tomto zápase a je to iba môj súkromný názor. Sedmička bola, lebo 18 Ivantsija bol v čase prihrávky v šestke a obmedzoval 6 Hrstku. Keby tam nebol, myslím, že by to bol Hrstkov došlap bez 7m hodu. Tá rozohrávka na strede si myslím, že sa mala vrátiť, lebo 18 Furlan nebol 3m od stredu. 
 
 
Otázka od Pavla Hudáka :
Dobrý deň p.tréner. Ostáva M.Žernovic aj v budúcej sezóne v HC?
 
Odpoveď :
Marián Žernovič má v Hlohovci zmluvu do konca ročníka 2016/2017 takže áno.
 
 
Otázka od Martina :
Dobrý deň, pán tréner. Nie som určite jediný, kto si myslí, že SPORTE k úspechu (slovenský titul) chýba "ľavoruká" spojka, nehľadali ste takú spojku napríklad v Česku, poprípade inde? V ČR sú resp. boli viacerí kandidáti, napr. P. Linhart, R. Chudoba. Majú na to kvality? Pokúšali ste sa o ich angažovanie? Máte vyhliadnuté nejaké iné pravé spojky?
 
Odpoveď :
Neviem, či len ľavák chýba k úspechu, ale máte pravdu, že s ľavorukou spojkou ide všetko ľahšie. Je to nedostatkový tovar a ťažko sa zháňa. Neviem si dobre predstaviť, žeby Petr Linhart prišiel z Plzne do Hlohovca (už je v Toulouse). S Radimom Chudobom som hovoril pred dvoma rokmi a to už sa upísal Karvinej a teraz je už v P.Bystrici. Hľadáme. Je tu nádej, že si vychováme v doraste v Hlohovci, máme tu troch ľavákov, ktorí sú talentovaní, ale zatiaľ nevedia...
 
 
Otázka od Jozefa zo Šulekova :
Dobrý deň, pán Lipták. Som fanúšik hádzanej a Hlohoveckej najviac. Každý si tu sťažuje, koľko má zranených a kto nehrá a... A Vy mlčíte. My chceme tiež vedieť, čo sa v klube deje! Držím Vám palce. Veľmi.
 
Odpoveď :
Nieje to náš štýl sa sťažovať na veci, ktoré sú pri športe a zvlášť pri hádzanej prirodzené (zranenia). Ale už si posťažujeme...
 
 

Otázka od Bohuša z Prešova :

Dobrý deň, neverím, že odpoviete, ale na stránkach Tatrana Prešov je hodnotenie p.Chmeliara jeho činnosti v hádzanej za 15 rokov, spomenie tam všetkch trénerov len Vás nie. Čo Vy na to? :-)
 
Odpoveď :
Prajem Miloslavovi Chmeliarovi veľa zdravia a úspechov. Pri všetkej úcte ma jeho hodnotenia a názory od určitej doby absolutne nezaujímajú.
 
 
Otázka od Boženy:
Dobrý večer pán Lipták. Koho si viete predstviť na pozícii trénera reprezentácie Slovenska, až raz skončíte?
 
Odpoveď :
Ján Kolesár, Václav Straka, Peter Kukučka, Daniel Valo...a neviem. Je to ťažká otázka. Tento post v našich podmienkach nie je vôbec jednoduchý.
 
 
Otázka od Pavla Hudáka :
Dobrý deň. Čo hovoríte na to, že slovenský extraligový tím povedie v budúcej sezóne Slavko Goluža?
 
Odpoveď :
Nemyslím si, že bol angažovaný pre slovenskú extraligu, ale na Ligu majstrov a a SEHA ligu. Je to známe meno so svojimi úspechmi, sebavedomím a minulosťou. Neviem posúdiť či to bude pre Prešov prínosom, ale bude to niečo nové. Je to už štvrté zahraničné trénerské meno na Slovensku v krátkom čase, takže si počkajme ako mu (im)) to v našich podmienkach pôjde.
 
 
 

Otázka od Mareka :

Pán tréner, prečo nereagujete na otázky a názory na facebooku ? Ignorujete fanúšikov?!

Odpoveď:

Neignorujem fanúšikov, to vôbec nie, ignorujem Facebook. Napíšte mi a pýtajte sa čo Vás zaujíma na tento web. 

 

Otázka od Jozefa z Bratislavy :

Pán Lipták, ako sa pozeráte na situáciu v našom hokeji? To je hrozné!!!

Odpoveď:

No, je to pre mňa ťažká otázka na ktorú veľmi neviem odpovedať a ani nebudem mudrovať. Rozumiem hokeju asi tak ako súčasný prezident SHZ (to je len môj súkromný názor podľa jeho vyjadrení po našom poslednom zápase na MS , on je ten muzikant a tréner a menežér sú tí zlí). Je to dosť hnusná polievka, ktorá sa žerie v médiách a na verejnosti. Zodpovednosť za tento stav asi nemá súčasné vedenie SZH a ani realizační tím reprezentačného mužstva, ale len tárať do médií a vracať si úder za úderom nikomu nepomôže. Som fanúšikom slovenského hokeja a bol by som ním aj keby sme spadli! Len mi je z toho smutno. A nielen z hokeja! A držím mu palce. A nám všetkým...

 

Otázka od Jopyho zo Senca :

Tréner prečo neni v repre Miloš Putera? Šak je výborný!

Odpoveď :

Lebo zo súkromných dôvodov v súčasnosti nechce reprezentovať a má na to plné právo. Rešpektujem to!

 

Otázka od Petra :

Dobrý deň pán tréner. Prosím Vás zaujímalo by ma aký máte názor na súčastný stav chlapčenských reprezentačných družstiev slovenska U17 a U19 a taktiež či vidíte u týchto celkov nejakých konkrétnych ktorí by sa mohli presadiť v budúcnosti aj v A družstve reprezentácie? Za odpoveď ďakujem

Odpoveď :

Dobrý Peter. Tieto kategórie ma zaujímajú veľmi z hľadiska výchovy tej generácie hádzanarov, ktorá by mala ťahať mužskú reprezentáciu v najbližších rokoch a ktorú sme zanedbali. Nechcel by som hodnotiť stav, keď sa pozrieme na posledné výsledky nieje to nič moc. Myslím si ale, že to nevadí. Je tam stále priestor na zlepšenie a v oboch kategóriách je pár veľmi zaujímavých hráčov aj do budúcnosti. Nebudem konkrétny, lebo by to nebolo ku ostatným fér, ale pri maximálnej oddanosti a usilovnosti, samozrejme je to aj o šťastí a presadení sa medzi dospelých, by to nemuselo byť s perspektívou našej mužskej zložky také zlé.

 

Otázka od Juraja :

Zdravím pán tréner. Prečo chcete končiť ako tréner? Nieje to škoda?

Odpoveď :

Pozdravujem Vás Juraj. Všetko raz končí. Ale možno sa presadím inak. Napríklad sa blížia nové voľby na prezidenta SZH. Možno by som mal kandidovať?!

 

Otázka od Karola zo Šace:

Pán tréner, všetci tu na východe sa pýtame, čo Vás ešte drží v Hlohovci, keď tam nemáte už nič - ani hráčov ani podmienky! Poďte domov, tu Vás je treba!

Odpoveď:

Dobrý deň Karol. Viete, keď raz niečo sľúbim a dám na to ruku, tak neutekám za žiadnych okolností, bolo by to, myslím, zbabelé. Aj prehrávať v živote treba, aby si človek nemyslel, že už nad neho niet. A košickej hádzanej určite pomôžem!

 

 

Otázka od Patrika z Trnavy:

Dobrý deň, Pán tréner. Myslíte si, že v blízkej budúcnosti má jeden z našich tímov potenciál preraziť v pohári EHF či v Lige majstrov, okrem Tatrana ? (na vyzývací pohár nemyslím) Je možné že sa v dohľadnej budúcnosti skončí nadvláda Tatrana v slovenskej ligy? Pri oboch otázkach myslím skôr na kvalitu hráčskych kádrov ako finančné zázemie. (Áno aj to je dôležité, ale je možné že aj mužstvo, ktoré nemá toľko peňazí ako Tatran dokáže ukončiť jeho nadvládu resp. preraziť v EU súťaž)?

Odpoveď :

Dobrý deň, Patrik. Moja odpoveď a názor Vás asi nepoteší. Určite v blízkej budúcnosti žiadne naše mužstvo nedokáže postúpiť ďalej ako pár kôl európskych súťaží, v Lige majstrov už vôbec nie. Reálne nieje s kým. Máme veľmi malú základňu, kádre našich mužstiev majú veľmi mladých a neskúsených hádzanárov a spolu s nimi starších končiacich a teda je u nás malý výber hráčov, ktorí by boli potencionálne schopní konkurovať v Európe. A na nákup cudzincov niesú peniaze a povedzme si úprimne, kto by k nám išiel. Bolo by pekné aj s menšou kasou dosahovať výborné výsledky a naháňať Prešov, ale opakujem - je to nereálne. 

 

Otázka od Bohuša z Prešova:

Dobrý večer. Nezdá sa Vám divné, že zápasy na Slovak TV handball, ktoré hrá Prešov vonku, nefungujú? Ako napríklad u Vás v Hlohovci? Nesmrdí to?

Odpoveď :

Pošlite mi e-mail, každý zápas si natáčame vlastnou kamerou, pošlem Vám to. A za to , že to tam nebolo nemôžeme my, ale zväzový pracovník M.Kosák.

 

Otázka od Jozefa so Sabinova:

Ako by ste zhodnotili výkon Prešova proti Celje ?

Odpoveď :

Prešov hral podľa mňa kvalitne a dobre, keby mali lavičku ten zápas vyhrajú.

 

Otázka od Bohuša z Prešova :

Tréner, čo hovoríte na našu hru v kvalifikácii na MS?

Odpoveď:

Videl som len Luxembursko a Fínsko v P.Bystrici. Hru teraz hodnotiť, keď chýba toľko hráčov, by bolo nezdravé a nefér. Je dobre, že vyhrávajú a robia výsledky, hádzaná nemusí byť v tejto fáze až taká pekná. 

 

Otázka od Petra z Košíc :

Pán tréner, má Slovensko budúcnosť v mužskej hádzanej ?

Odpoveď :

Ja v to pevne verím. Konečný, Luba, Ochaba, Michalka, Kríž, Ľ.Šárpataky, Cigáň, Mikitovci, Hlinka, Potisk, Kucsera, Riečičár, Prokop, Rešovský, Kalafút a veľa ďalších o ktorých ja neviem , ale tuším. Vymyslenými číslami počtu nádejí pribudnutých v RCH budúcnosť asi nevybudujeme!

 

Otázka od Jozefa z Bratislavy :

Sledujete hokej?

Odpoveď :

Samozrejme, ako každý v našom štátiku. Nerozumiem mu, takže mudrovať nebudem, len poznámka. Veľké mužstvá sa nebudujú pol roka. Asi to chce čas a poctivú prácu, nie mudrovanie pivných idiotov! Ale som laik takže ma berte s rezervou.

 

Otázka Mariana z P.Bystrice :

Dobrý večer. Čo je na tom pravdy pán Lipták, že končíte ako tréner?

Odpoveď :

Dobrý večer. Áno, je to pravda. S trénerstvom končím (možno dočasne, možno navždy...)!

 

Otázka od Pala 9151:

Dobrý deň, chcem sa opýtať, je už známe kto bude trénerom prvého tímu Hlohovca v budúcej sezóne? Ostane káder pokope?

Odpoveď :

Samozrejme sa už hovorí o kandidátoch, ale je to ešte v jednaní. Dáme včas vedieť, istota je v tom, že ja to nebudem. V kádri budú určite zmeny, ale nie nejak významne drastické, určite k nám niekto aj príde. Musíte trošku vydržať.

 

Otázka od Jozefa Z Bratislavy:

Dobrý pán Lipták. Rozumiem vašej kandidatúre. Len si Vás neviem predstaviť inak ako na lavičke. Máte na tento post?

Odpoveď:

Ste užasný pán Jozef. Ďakujem za tento príspevok. Na Vašu otázku neviem odpovedať. Uvidíme a keď to nepôjde priznám si to a vzdám sa. Mám výhodu, že som čistý a chcem to aj čisto robiť. A tým, čo podvádzajú v našom nádhernom športe natrhnem riť!

 

Otázka od pani Brzovej:

Dobrý deň p. Liptak,
chcela by som sa opýtať ako sa dá prihlásiť na kemp 2018? Nenašli sme žiadny odkaz ani dotazník. Ďakujem Brzová

Odpoveď:

Dobrý deň pani Brzová. Ospravedlňujeme sa, trošku sme zaspali. Sledujte našu webovú stránku sporta.sk. V priebehu najbližších dní sa tam objaví ikonka Kemp 2018 a tam si nájdete čo potrebujete. Ďakujem za pochopenie.

 

Otázka od Jána :

Dobrý večer. Podľa hry a výsledku proti Piešťanom Vás už muži nepotrebujú. Čo Vy na to:-)

 

Odpoveď :

Dobrý večer. Chválabohu!

 

Otázka od Juraja z Bánoviec :

Martin, ste strašne negatívny. Prečo? Skúste hádzanej pomáhať. Viete ako na to.

Odpoveď :

Viem. A ospravedlňujem sa za to. Len toho pozitívneho sa deje veľmi málo. Pokúsim sa!

 

Otázka od Mareka K. z Prešova :

To musí byť radosť, že repre má problém a PO nevyhralo SP a a a! Musíte teraz byť vel'mi spokojný, že?

Odpoveď :

Si idiot!!!

 

Otázka od Pala 9151:

Dobrý deň,Peter Kukučka trener repre,čo vy na to?

Odpoveď:

Nádejná voľba. Budem mu držať palce a priať veľa šťastia. Bude ho potrebovať!